Hero obrázok - financovanie * stosice-podhorany.sk

Štandard bytov

Bytové jednotky budú dokončené v kvalitnom štandarde s použitím nadštandardných a vkusných výrobkov od renomovaných značiek. V interiéri sa tak objavia esteticky nadčasové a zároveň trvácne materiály a zariaďovacie predmety od značiek Villeroy&Boch, Grohe, alebo Egger.

VIRTUÁLNy výber štandardu

Povrchové úpravy kúpeľní a toaliet budú dokončené v dvoch vkusných farebných variantoch. Použité budú dlažby a obklady v teplejších béžových alebo naopak studených sivo-bielych odtieňoch renomovanej značky Villeroy&Boch X-Plane, ktorá o kvalite a premyslenom dizajne svojich produktov presviedča už skoro 300 rokov.

Štandard "A - hnedý"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Greige
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch X-Plane
Farba:
Beige
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Štandard "B - šedá"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Anthracite
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch X-Plane
Farba:
White
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Zariadenie kúpeľne a toalety

Z dielne toho istého výrobcu pochádza aj sanita, zahŕňa dva veľkostné typy umývadiel, WC misy vybavené doskami s užitočným pomalým sklápaním a splachovacie platne. Vane budú dodané v značke KALDEWEI Eurowa. Vzhľad hygienických priestorov ešte doladia elegantné nemecké batérie Grohe.

Splachovacia platňa

Villeroy & Boch
253 x 145 mm

Toaleta

Villeroy & Boch
370 x 530 mm

Sprchový kút

Concept
900 x 900 mm

Umývadlo - toaleta

Villeroy & Boch O.Novo
360 x 250 mm

Batéria umývadlová

Grohe BauLoop
23337000

Umývadlo - kúpeľňa

Villeroy & Boch O.Novo
600 x 460 mm

Vaňa

KALDEWEI EUROWA
1700 x 700 mm plech

Batéria vaňová

Grohe BauLoop
23341000

Interiérové dvere

Kvalitu z Nemecka prinesú do bytového domu aj ďalšie prvky, do ponuky patria interiérové dvere, vo verzii plné alebo nepriehľadné sklo vyhotovené v troch farebných dekoroch (sivá, hnedá, biela), spolu s nášľapnou vrstvou podláh v obytných miestnostiach a kuchyni vyskladanou z 8 mm laminátových parkiet značky Egger.

EKO

Plné

BIANCO

Dvere 2

Plné

SILVER

Plné

Egger EPL 35 dub bardolino

Egger EPL 154 dub asgil svetlý

VIRTUÁLNy výber štandardu

Štandard bytu a bytového domu
Stošice - Podhorany

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich vybavenia v stave - Dokončený byt.

Hmotné a urbanistické členenie objektu

Architektonický návrh bytových domov sa svojou architektúrou začleňuje do okolitej krajiny a do novonavrhovanej štvrte rodinných domov. Komplex výstavby bytových domov tvorí 6 bytových domov. Architektonický dôraz je kladený na pultovú strechu a rytmické usporiadanie opakujúcich sa 2 bytových domov. Návrh je charakteristický príjemnou mierkou s nízkopodlažnou zástavbou 2NP a tretím ustúpeným podlažím. Bytové domy ponúkajú aj záhrady a veľkorysé balkóny s výhľadom na hory.

Konštrukčný systém stavby

1

Nosný systém budovy

Nosný systém objektu je tvorený obvodovými nosnými stĺpmi hr. 250 mm a vnútornými stĺpmi hr. 250 mm. Obvodovú stenu hr. 450 mm tvoria keramické tvárnice hr. 300 mm a tepelná izolácia z polystyrénu hr. 150 a silikátová omietka extra jemná - veľkosť zrna 1,5 mm

2

Vnútorné medzibytové priečky

Medzibytové steny a steny medzi komunikačnou chodbou sú navrhnuté z akustickej tehly o hrúbke 250 mm, ktorá spĺňa normu STN o vzduchovej nepriezvučnosti.

3

Vnútorné priečky

Vnútorné deliace steny o hrúbke 150 mm sú z obojstrannej 2 plášťovej vrstvy sadrokartónu a zvukovo-izolačnej výplne.

4

Svetlá výška v bytoch

Svetlá výška obytných miestností min. 2600 mm.

5

Zatepľovací systém

Z hľadiska tepelno-izolačných vlastností obvodového plášťa bude použitý zatepľovací systém z fasádneho polystyrénu o hrúbke 150 mm. Tepelná izolácia strechy je prevedená fúkanou izoláciou o hrúbke 350 mm. Strešná izolácia zhotovená z PVC fólie.

Stavebné prvky

1

Vstupné dvere do bytov

Bezpečnostné protipožiarne dvere s požiarnou odolnosťou s rozmermi 900/2030mm, viacbodové uzamykanie osadené do oceľovej zárubne.

2

Interiérové dvere v byte

Súčasťou vybavenia sú bytové interiérové dvere.

3

Keramické dlažby a obklady

Finálne nášľapné vrstvy sú súčasťou vybavenia bytov (kúpeľňa, WC, balkón, terasa).

4

Laminátové podlahy

V obytných miestnostiach je betónový poter a finálnu povrchovú úpravu v obytných miestnostiach tvorí laminátová podlaha AC4, 8mm.

5

Zariaďovacie predmety a rozvody sietí

Súčasťou vybavenia sú zariaďovacie predmety. Prívod studenej a teplej vody a kanalizácie je realizovaný pripojovacím potrubím zo spoločnej stupačky privedený do priestoru kúpeľne, WC a kuchyne. Ukončený bude podružným meraním v konkrétnom byte. Individuálne meranie spotreby vody meračmi umiestnenými v byte v inštalačných šachtách. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené prívody 230 V a 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov.

6

Okenné konštrukcie, zasklené steny

Výplne otvorov - plastový 6-komorový profil.

Zasklenie: tepelno-izolačné trojsklo.

Farba: z exteriéru antracitový odtieň a z interiéru biely.

V obývacích miestnostiach sklopno-posuvné dvere s vetracou miežkou.

7

Povrchové úpravy vnútorných stien a stropov

Stena za WC bude obložená keramickým obkladom do výšky 1200mm + sokel a kúpeľňa bude obložená do výšky min. 2100mm. Miesta kde sa neuvažuje s obkladom budú 2x vymaľované hygienickou bielou maľbou. Ostatné obytné miestnosti bytu a stropy sú omietnuté sádrovou omietkou + 2x hygienická biela maľba.

8

Balkóny a terasy

Nášľapná vrstva balkónov je riešená mrazuvzdornou protišmykovou dlažbou 1200x300mm osadenou na terčoch. Balkónové zábradlie z kovovej konštrukcie.

Terasy prízemných bytov budú zhotovené do priemetu balkónu bytu nad týmto bytom z betónovej terasovej dlažby alebo z drevo-plastových dosiek.

9

Vykurovací systém

Vykurovanie a ohrev TÚV je riešený pomocou tepelného čerpadla VIESSMANN pre každý byt samostatne. Vykurovací systém v bytových domoch bude zabezpečovať vodné podlahové vykurovanie. Regulácia teploty bude riešená programovateľným termostatom umiestneným v byte.

10

Silnoprúdové inštalácie

Jednotlivé byty budú napájané z elektromerových rozvádzačov pomocou káblov, ktoré budú vedené cez stupačku. Elektrické rozvody v byte budú zhotovené káblami v podlahe a pod omietkou. Súčasťou silnoprúdových rozvodov je aj elektroinštalácia spoločných priestorov, osvetlenie parkoviska, VZT zariadení, zásuvkových a svetelných okruhov. Na balkón a terasy je privedená externá elektrická zásuvka.

11

Slaboprúdové rozvody

V jednotlivých bytoch v obývacej izbe bude optická zásuvka. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami bude umožňovať domáci smart video vrátnik, ktorý bude umiestnený v priestore bytu.

12

Parkovanie

Vedľa každého bytového domu je vyhradení počet parkovacích miest s kolmým radením, ktoré budú v súkromnom vlastníctve budúcich majiteľov. Parkovacie miesta a príjazdová komunikácia sú zhotovené z betónu a označené identifikačným číslom. Súčasťou dodávky je aj realizácia predprípravy (v zemi zakopaná chránička) pre budúce súkromné elektro-nabíjacie stanice pre všetky parkovacie miesta.

13

Vzduchotechnika a rekuperácia

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené odsávacími nástennými ventilátormi do vzduchotechnického potrubia.
Rohové byty sú vybavené rekuperačnou jednotkou VAILLANT RECOVAIR.

14

Zdravotechnika

Bytové jadro a WC je kompletne zariadené, čo zahŕňa dlažby, obklady, sanitu: vaňa, sprcha (byty do 65 m2), umývadlo, WC, umývadlo vo WC a vodovodné batérie. Dispozície väčších bytov (nad 65m2) budú mať zhotovenú aj predprípravu na sprchový kút.

15

Spoločné priestory na bytových podlažiach

Podlaha na chodbách a schodiskách bude vyhotovená vo finálnej povrchovej úprave (dlažba). Na stenách bude omietka a biela maľba. Na stropoch budú umiestnené svietidlá a núdzové osvetlenie. Na schodisku osadené zábradlie.

16

Vstup

Vstup tvoria hliníkové vstupné dvere s izolačným trojsklom. Súčasťou vchodu budú aj poštové schránky a smart video vrátnik osadený pri vstupe do bytového domu.

17

Záhrada

Pozemky budú finálne vysiate trávnikom.

18

Oplotenie

Súčasťou dodávky je aj oplotenie záhrad bytov na 1.NP z poplastovaných plotových dielcov o výške 1400-1800mm, súčasťou ktorých bude aj vstupná bránička.

STARÝ BYT ZA NOVÝ