Hero obrázok - financovanie * stosice-podhorany.sk

Štandard bytov

Bytové jednotky budú dokončené v kvalitnom štandarde s použitím nadštandardných a vkusných výrobkov od renomovaných značiek. V interiéri sa tak objavia esteticky nadčasové a zároveň trvácne materiály a zariaďovacie predmety od značiek Villeroy&Boch, Grohe, alebo Egger.

VIRTUÁLNy výber štandardu

Povrchové úpravy kúpeľní a toaliet budú dokončené v dvoch vkusných farebných variantoch. Použité budú dlažby a obklady v teplejších béžových alebo naopak studených sivo-bielych odtieňoch renomovanej značky Villeroy&Boch X-Plane, ktorá o kvalite a premyslenom dizajne svojich produktov presviedča už skoro 300 rokov.

Štandard "A - hnedý"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Greige
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch X-Plane
Farba:
Beige
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Štandard "B - šedá"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Anthracite
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch X-Plane
Farba:
White
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Zariadenie kúpeľne a toalety

Z dielne toho istého výrobcu pochádza aj sanita, zahŕňa dva veľkostné typy umývadiel, WC misy vybavené doskami s užitočným pomalým sklápaním a splachovacie platne. Vane budú dodané v značke KALDEWEI Eurowa. Vzhľad hygienických priestorov ešte doladia elegantné nemecké batérie Grohe.

Splachovacia platňa

Villeroy & Boch
253 x 145 mm

Toaleta

Villeroy & Boch
370 x 530 mm

Sprchový kút

Concept
900 x 900 mm

Umývadlo - toaleta

Villeroy & Boch O.Novo
360 x 250 mm

Batéria umývadlová

Grohe BauLoop
23337000

Umývadlo - kúpeľňa

Villeroy & Boch O.Novo
600 x 460 mm

Vaňa

KALDEWEI EUROWA
1700 x 700 mm plech

Batéria vaňová

Grohe BauLoop
23341000

Interiérové dvere

Kvalitu z Nemecka prinesú do bytového domu aj ďalšie prvky, do ponuky patria interiérové dvere, vo verzii plné alebo nepriehľadné sklo vyhotovené v troch farebných dekoroch (sivá, hnedá, biela), spolu s nášľapnou vrstvou podláh v obytných miestnostiach a kuchyni vyskladanou z 8 mm laminátových parkiet značky Egger.

EKO

Plné

BIANCO

Dvere 2

Plné

SILVER

Plné

Egger EPL 35 dub bardolino

Egger EPL 154 dub asgil svetlý

VIRTUÁLNy výber štandardu

Štandard bytu a bytového domu
Stošice - Podhorany

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich vybavenia v stave - Dokončený byt.

Hmotné a urbanistické členenie objektu

Architektonický návrh bytových domov sa svojou architektúrou začleňuje do okolitej krajiny a do novonavrhovanej štvrte rodinných domov. Komplex výstavby bytových domov tvorí 6 bytových domov. Architektonický dôraz je kladený na pultovú strechu a rytmické usporiadanie opakujúcich sa 2 bytových domov. Návrh je charakteristický príjemnou mierkou s nízkopodlažnou zástavbou 2NP a tretím ustúpeným podlažím. Bytové domy ponúkajú aj záhrady a veľkorysé balkóny s výhľadom na hory.

Konštrukčný systém stavby

1

Nosný systém budovy

Nosný systém objektu je tvorený obvodovými nosnými stĺpmi hr. 250 mm a vnútornými stĺpmi hr. 250 mm. Obvodovú stenu hr. 450 mm tvoria keramické tvárnice hr. 300 mm a tepelná izolácia z polystyrénu hr. 150 a silikátová omietka extra jemná - veľkosť zrna 1,5 mm

2

Vnútorné medzibytové priečky

Medzibytové steny a steny medzi komunikačnou chodbou sú navrhnuté z akustickej tehly o hrúbke 250 mm, ktorá spĺňa normu STN o vzduchovej nepriezvučnosti.

3

Vnútorné priečky

Vnútorné deliace steny o hrúbke 150 mm sú z obojstrannej 2 plášťovej vrstvy sadrokartónu a zvukovo-izolačnej výplne.

4

Svetlá výška v bytoch

Svetlá výška obytných miestností min. 2600 mm.

5

Zatepľovací systém

Z hľadiska tepelno-izolačných vlastností obvodového plášťa bude použitý zatepľovací systém z fasádneho polystyrénu o hrúbke 150 mm. Tepelná izolácia strechy je prevedená fúkanou izoláciou o hrúbke 350 mm. Strešná izolácia zhotovená z PVC fólie.

Stavebné prvky

1

Vstupné dvere do bytov

Bezpečnostné protipožiarne dvere s požiarnou odolnosťou s rozmermi 900/2030mm, viacbodové uzamykanie osadené do oceľovej zárubne.

2

Interiérové dvere v byte

Súčasťou vybavenia sú bytové interiérové dvere.

3

Keramické dlažby a obklady

Finálne nášľapné vrstvy sú súčasťou vybavenia bytov (kúpeľňa, WC, balkón, terasa).

4

Laminátové podlahy

V obytných miestnostiach je betónový poter a finálnu povrchovú úpravu v obytných miestnostiach tvorí laminátová podlaha AC4, 8mm.

5

Zariaďovacie predmety a rozvody sietí

Súčasťou vybavenia sú zariaďovacie predmety. Prívod studenej a teplej vody a kanalizácie je realizovaný pripojovacím potrubím zo spoločnej stupačky privedený do priestoru kúpeľne, WC a kuchyne. Ukončený bude podružným meraním v konkrétnom byte. Individuálne meranie spotreby vody meračmi umiestnenými v byte v inštalačných šachtách. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené prívody 230 V a 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov.

6

Okenné konštrukcie, zasklené steny

Výplne otvorov - plastový 6-komorový profil.

Zasklenie: tepelno-izolačné trojsklo.

Farba: z exteriéru antracitový odtieň a z interiéru biely.

V obývacích miestnostiach sklopno-posuvné dvere s vetracou miežkou.

7

Povrchové úpravy vnútorných stien a stropov

Stena za WC bude obložená keramickým obkladom do výšky 1200mm + sokel a kúpeľňa bude obložená do výšky min. 2100mm. Miesta kde sa neuvažuje s obkladom budú 2x vymaľované hygienickou bielou maľbou. Ostatné obytné miestnosti bytu a stropy sú omietnuté sádrovou omietkou + 2x hygienická biela maľba.

8

Balkóny a terasy

Nášľapná vrstva balkónov je riešená mrazuvzdornou protišmykovou dlažbou 1200x300mm osadenou na terčoch. Balkónové zábradlie z kovovej konštrukcie.

Terasy prízemných bytov budú zhotovené do priemetu balkónu bytu nad týmto bytom z betónovej terasovej dlažby alebo z drevo-plastových dosiek.

9

Vykurovací systém

Vykurovanie a ohrev TÚV je riešený pomocou tepelného čerpadla VIESSMANN pre každý byt samostatne. Vykurovací systém v bytových domoch bude zabezpečovať vodné podlahové vykurovanie. Regulácia teploty bude riešená programovateľným termostatom umiestneným v byte.

10

Silnoprúdové inštalácie

Jednotlivé byty budú napájané z elektromerových rozvádzačov pomocou káblov, ktoré budú vedené cez stupačku. Elektrické rozvody v byte budú zhotovené káblami v podlahe a pod omietkou. Súčasťou silnoprúdových rozvodov je aj elektroinštalácia spoločných priestorov, osvetlenie parkoviska, VZT zariadení, zásuvkových a svetelných okruhov. Na balkón a terasy je privedená externá elektrická zásuvka.

11

Slaboprúdové rozvody

V jednotlivých bytoch v obývacej izbe bude optická zásuvka. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami bude umožňovať domáci smart video vrátnik, ktorý bude umiestnený v priestore bytu.

12

Parkovanie

Vedľa každého bytového domu je vyhradení počet parkovacích miest s kolmým radením, ktoré budú v súkromnom vlastníctve budúcich majiteľov. Parkovacie miesta a príjazdová komunikácia sú zhotovené z betónu a označené identifikačným číslom. Súčasťou dodávky je aj realizácia predprípravy (v zemi zakopaná chránička) pre budúce súkromné elektro-nabíjacie stanice pre všetky parkovacie miesta.

13

Vzduchotechnika a rekuperácia

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené odsávacími nástennými ventilátormi do vzduchotechnického potrubia.
Rohové byty sú vybavené rekuperačnou jednotkou VAILLANT RECOVAIR.

14

Zdravotechnika

Bytové jadro a WC je kompletne zariadené, čo zahŕňa dlažby, obklady, sanitu: vaňa, sprcha (byty do 65 m2), umývadlo, WC, umývadlo vo WC a vodovodné batérie. Dispozície väčších bytov (nad 65m2) budú mať zhotovenú aj predprípravu na sprchový kút.

15

Spoločné priestory na bytových podlažiach

Podlaha na chodbách a schodiskách bude vyhotovená vo finálnej povrchovej úprave (dlažba). Na stenách bude omietka a biela maľba. Na stropoch budú umiestnené svietidlá a núdzové osvetlenie. Na schodisku osadené zábradlie.

16

Vstup

Vstup tvoria hliníkové vstupné dvere s izolačným trojsklom. Súčasťou vchodu budú aj poštové schránky a smart video vrátnik osadený pri vstupe do bytového domu.

17

Záhrada

Pozemky budú finálne vysiate trávnikom.

18

Oplotenie

Súčasťou dodávky je aj oplotenie záhrad bytov na 1.NP z poplastovaných plotových dielcov o výške 1400-1800mm, súčasťou ktorých bude aj vstupná bránička.

Vážime si Vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.

Napíšte nám